देश

बोक्सी आरोपमा मुलमूत्र खुवाउने पक्षद्वारा पत्रकारलाई ज्यान मार्ने धम्की, महासंघको आपत्ति

सिरहामा बोक्सी भन्दै महिलालाई मलमूत्र खुवाएको घटनाको विषयमा समाचार संकलन गर्न गएका पत्रकारमाथि पीडक भनिएकाे पक्षले गालीगलाैज गर्दै कुटपिटकाे धम्की दिएकाे छ । पत्रकारमाथि भएकाे यसखाले दुर्व्यवहारप्रति आपत्ति जनाउँदै पत्रकार महासंघ सिरहाले दाेषीलाई कारबाही माग गरेकाे छ ।

महासंघले आइतबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै रिपाेर्टिङका लागि गएका पत्रकारमाथि भएको दुर्व्यवहारकाे निन्दा गरेको हो । शनिबार बिहान औरही गाउँपालिका-५ की ५० वर्षीया हीरादेवी साहलाई बोक्सीको आरोप लगाउँदै कुटपिटपछि मलमूत्र खुवाइएको थियो । गाईलाई टुना गरेर मारेको भन्दै हीरादेवीलाई जेठाजुका छोरा घुरन साहले कुटपिट गर्दै भुइँमा लडाएपछि बुहारीहरू कौशिला, निशा र कविताले मानव मलमूत्र खुवाएका थिए ।

त्यसपछि त्यो घटना गाउँमै मिलाउन खोजिएको थियो । पीडितलाई प्रहरीमा नजान गाउँका कतिपयले दबाब दिएका थिए । सोही घटनाबारे बुझ्न शनिबार दिउँसो स्थानीय पत्रकार सुरेन्द्रकुमार कामती र शुभनारायण कामती घटनास्थल पुगेका थिए ।

घटनाबारे बुझ्न खोज्दा आरोपित पक्षका रामचन्द्र साहले दुर्व्यवहार गरेका पीडित पत्रकारहरूले बताएका छन् । घटना गाउँमै मिलाउने तयारी भइरहेका बेला आफूहरू त्यहाँ पुगेपछि घटना बाहिरिने र कारबाही हुने डरले साहले तथानाम गाली गर्दै कुटपिट गर्ने धम्कीसमेत दिएका पत्रकारद्वयकाे भनाइ छ ।

रामचन्द्रले ज्यान मार्न धम्कीसमेत दिएकाे पत्रकार सुरेन्द्रले बताए । रामचन्द्रले आक्रमण गर्न लागेपछि उनीहरूले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए । त्यसपछि पत्रकारद्वय त्यहाँबाट निस्केका थिए ।

दुर्व्यवहार घटनाको भोलिपल्ट महासंघ सिरहाका अध्यक्ष मनोज बनैताले विज्ञप्ति जारी गरी समाचार संकलन गर्न पुगेका पत्रकारद्वयलाई गालीगलौज र कुटपिटको धम्की स्वतन्त्र प्रेसप्रतिको आक्रमण भएको भन्दै दोषीलाई कारबाही गर्न माग गरेका हुन् ।

मुद्दा दर्ता, एकजना पक्राउ

यता, बोक्सीको आरोपमा कुटपिट गरी जबर्जस्ती मलमूत्र खुवाउने २९ वर्षीय घुरन साहलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । घुरन पीडितको जेठाजुका छोरा हुन् । सुरुमा गाउँमै पञ्चायती गरेर घटना मिलाउन प्रयास भए पनि सञ्चारमाध्यममा घटना सार्वजनिक भएपछि प्रहरीले साहलाई पक्राउ गरेको हो ।

प्रहरीले आरोपितविरुद्ध मुद्दा दर्ता पनि गरेको छ । घुरनलाई नियन्त्रणमा लिएर म्याद थप गरी घटनाको थप अनुसन्धान भइरहेको सिरहाका प्रहरी प्रमुख एसपी सुदिपराज भण्डारीले जानकारी दिए । पत्रकारमाथि भएकाे दुर्व्यवहार सन्दर्भमा उनले पत्रकारहरूले उजुरी लिएर आए दुर्व्यवहार गर्नेलाई कानुनी कारबाही हुने बताए ।

Featured