देश

सुनचाँदी व्यवसायी विश्वकर्माको हत्या घटनाकाे विराेधमा लहानमा प्रदर्शन

लहानका सुनचाँदी व्यवसायी प्रदीप विश्वकर्माको हत्यामा संलग्नलाई कारबाहीको माग गर्दै प्रदर्शन भएको छ । सुनचाँदी व्यसायी, संयुक्त दलित संघर्ष समिति सिरहा, विश्वकर्मा समाज र नागरिक समाज सम्मिलित संयुक्त संघर्ष समितिले आज विराेध प्रदर्शनसहित लोकतान्त्रिक चोकमा कोणसभा गरेकाे हाे  । विराेधमा सहभागीहरूले घटनाको सूक्ष्म छानबिन गरी दोषीलाई दण्डित गर्न माग गरे ।

पीडित परिवारले न्याय नपाएसम्म आन्दोलन जारी राख्ने संघर्ष समितिले जनाएको छ । घटनाको विराेधमा प्रदेश २ का सम्पूर्ण सुनचाँदी पसलहरू समेत बन्द रहेको नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महासंघका केन्द्रीय उपाध्याक्ष भरत अग्रवालले बताए ।

सुनचाँदी व्यवसायी बारम्बार लुटिएकाे, मारिएकाे भन्दै व्यवसायी स्वयंकाे सुरक्षा एवं पीडितलाई न्यायका लागि आन्दोलन गरेकाे उपाध्यक्ष अग्रवालले बताए । मृतककी घाइते श्रीमतीको उपचार, उनका बच्चाको शिक्षादीक्षाकाे सुनिश्चतता र क्षतिपूर्तिको माग उनीहरूले गरेका छन् ।

सिरहाको लहान नगरपालिका-२३ गढिया चौकमा सुनचाँदीका पसल सञ्चालन गर्दै आएका लहान-२२ का ४५ वर्षीय प्रदीप विश्वकर्मालाई ६-७ जनाको लुटेराहरूको समूहले हिजाे राति गोली र धारिलो हतियार प्रहार गरी हत्या गरेका थिए । लुटेराको आक्रमणबाट उनकी श्रीमती ३५ वर्षीया अनिता विश्वकर्मा गम्भीर घाइते छिन् । उनको उपचार जारी छ ।

व्यक्तिगत रिसईबीका कारण हत्या भएको हुनसक्ने परिवारजनको आशंका छ । मृतक युवकको जिउभरी धारिलो हतियार र छातीमा गोली प्रहार भएको देखिएको छ । उनलाई धारिलो हतियारपछि गोली प्रहार भएकाे हुनसक्ने प्रहरीले बताएको छ । विश्वकर्माको शव अहिले पोष्टमार्टमको लागि लहानस्थित रामकुमार सारडा उमाप्रसाद मुरारका अस्पतालमा राखिएको छ । शवको पोष्टमार्टम भोलि मात्र हुने बताइएको छ ।

हालसम्म दुई जना पक्राउ परेका छन् । संलग्नताको आशंकामा लहान-७ का २६ वर्षीय रामकृष्ण चौधरी र लहान-२३ गढियाका २९ वर्षीय सूर्य सहनी प्रहरीकाे नियन्त्रणमा छन् । घटनाबारे सूक्ष्म अनुसन्धान भइरहेको सिरहाका प्रहरी प्रमुख एसपी सुदिपराज भण्डारीले बताए ।

Featured