खेलकुद देश

मिल्स गोल्डकपः एलेभने एरोज दुहबी सेमिफाइनलमा

विराटनगर, ९ चैत । विराटनगरमा जारी पहिलो मिल्स गोल्डकप प्रतियोगितामा एलेभेन एरोज क्बल दुहबी सुनसरी सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । विराटनगर – १६ स्थित जुट मिल्सको खेलमैदानमा सोमबार भएको खेलमा १ नं. प्रदेश प्रहरी कार्यालय विराटनगरलाई १–० गोलले पराजित गरि एलेभेन एरोज क्लब सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको हो ।

रामान्चित प्रतिस्पर्धात्मक खेलको सुरूवातमा एलेभेन एरोज क्बल दुहबीका उमेश कार्कीले खेल सुरू भएको २५ औं मिनेटमा गरेको गोल टिमको जितको लागि निर्णायक बन्यो । प्रलात चौधरीले निकालेको पास उमेशले डिबक्स बाहिरदेखि गरेको प्रहार सजिलै गोलमा परिणत भयो ।

प्रहरीका खेलाडीहरूले पहिलो हाफमा गरेको अधिकाशं प्रहार एलेभेन एरोज क्बल दुहबीका गोलरक्षक सुजित तामाङले बचाए । खेलको २० औं मिनेटमा प्रहरीका गोलरक्षक अर्जुन बस्नेत अगाडी बढदा एलेभेन एरोज क्बलका खेलाडीले छ यार्ड बक्सबाट प्रहार गरेको फ्रिकिकमा प्रहरीका किरण कुमार चौधरीले हेड गरि गोल हुनबाट उत्कृष्ट बचाए ।

दोस्रो हाफमा प्रहरी टोली आक्रामक देखियो । तर, प्रहरीले गोल गर्ने सुन्दर अवसर खेर फाल्दा पराजित भयो । खेलको ५० औं मिनेटमा प्रहरीका सुजन बस्नेत र ६० औं मिनेटमा रमेश राजवंशीको उत्कृष्ट प्रहार दुहबीका गोलरक्षक सुजित चौधरीले बचाउ गरेका थिए ।

सुजितले प्रहरीका आधा दर्जनभन्दा बढी प्रहार उत्कृष्ट रूपमा बचाउ गरेका थिए । खेलको अन्त्य तिर आक्रमक भएर प्रहरी मैदान उत्रिए पनि गोल गर्न नसक्दा खेल बराबरीमा ल्याउन चुक्यो ।

खेलको म्यान अफ द म्याच एलेभेन एरोज क्बल दुहबी सुनसरीका निर्णायक गोल गर्ने उमेश कार्की घोषित भए । उनले नगद पाँच हजार रूपैयाँ प्राप्त गरे । जितसँगै एलेभेन एरोज क्बल दुहबीले चैत ११ गते सशस्त्र प्रहरी बल पूर्वाञ्चलसँग प्रतिस्पर्धा गर्नेछ ।

प्रतियोगिताको मंगलबारको खेल धरान सिटी फुटबल एकेडेमी सुनसरी र शताक्षीधाम स्पोर्ट्स क्लब झापा बिच प्रतिस्पर्धा हुनेछ । मिल्स गोल्डकप फुटबल ट्रष्टको आयोजनामा भएको प्रतियोगिताको बिजेता नगद १ लाख ५० हजार रुपैयाँको साथै ट्रफि र उपबिजेताले नगद ७५ हजार रुपैयाँ प्राप्त गर्दछन् ।

Featured