खेलकुद

पाथीभरा गोल्डकपमा रेडस्टार र डाँगीहाट भिड्दै

ताप्लेजुङ, भदौ ५–ताप्लेजुङमा जारी पाथीभरा गोल्डकप अन्तर्गत फाइनलका लागि बिहीबार (आज) रेडस्टार झापा र डाँगिहाट मोरङबीच प्रतिस्पर्धा हुँदै छ । सेमिफाईनल चरणको अन्तिम खेल सदरमुकामस्थित भानुजन माविको खेल मैदानमा दिउँसो ३ बजे हुने छ । रेडटार र डाँगिहाटबीचको प्रतिस्पर्धामा जित्ने टीम फाइनलमा प्रवेश गर्ने छ । गोल्डकप फुटबल प्रतियोगिताको उपाधीका लागि भने भदौ ६ गते प्रतिस्पर्धा हुने छ ।

यसैबीच बुधबारको खेलमा एलाभेन एरोज सुनसरी फाईनलमा प्रवेश गरेको छ । बुधबार भएको पहिलो सेमिफाईनल खेलमा रेडहर्ष ईलामलाई २–० गोल अन्तरले पराजित गर्दै सुनसरी फाईनलमा प्रवेश गरेको हो । खेलको ४५ औँ मिनेटमा यानिक ओनाले पहिलो गोल गरेका थिए भने ९१ औँ मिनेटमा स्याम चौधरीले दोश्रो गोल गरेका थिए ।

पहिलो गोल गर्ने ओना दाउफिन्स क्यामरुनका खेलाडी हुन् । ओना बुधबारको खेलको म्यान अफ दि म्याचसमेत घोषित भएकाछन् । उनले नगद ५ हजार प्राप्त गरे । भएको पहिलो सेमिफाईनल खेलमा रेडहर्ष ईलामलाई २–० गोल अन्तरले पराजित गर्दै सुनसरी फाईनलमा प्रवेश गरेको हो । खेलको ४५ औँ मिनेटमा यानिक ओनाले पहिलो गोल गरेका थिए भने ९१ औँ मिनेटमा स्याम चौधरीले दोश्रो गोल गरेका थिए ।

पहिलो गोल गर्ने ओना दाउफिन्स क्याम्रुनका खेलाडी हुन् । ओना बुधबारको खेलको म्यान अफ दि म्याच समेत घोषित भएकाछन् । उनले नगद ५ हजार प्राप्त गरे । सुनसरीले क्यमरुनका ३, थ्रिस्टारका २, एनआरटि, मनाङ मस्र्याङ्दी र सरस्वतीका १र१ जना खेलाडीलाई आफ्नो टिममा सहभागी गराएको थियो ।

यु.के.एफ.सी दार्जि्लिङ भारतलाई २–० गोल अन्तरले पराजित गर्दै सुनसरी सेमिफाईनलमा प्रवेश गरेको थियो । यता फिदिम स्पोर्टिङ क्लबलाई ट्राईब्रेकरमा ३–२ गोल अन्तरले पराजित गर्दै रेडहर्ष सेमिफाईनलमा प्रवेश गरेको थियो । प्रतियोगिताको बिजेतालाई नगद ३ लाख ११ हजार सहित ट्रफि प्रदान गरिने छ । उपबिजेतालाई १ लाख ५१ हजार नगद सहित ट्रफि दिईने छ ।

Featured