देश

पत्रकार पुडासैनी आत्महत्या प्रकरणः १४ प्रदर्शनकारीमाथि मुद्धा दर्ता

चितवन, भदौ ४–चितवन प्रहरीले संचारकर्मी रबी लामिछानेको रिहाईको माग गर्दै प्रदर्शनको क्रममा पक्राउ परेका १४ जनामाथी मुदा गरेको छ । प्रदर्शनका क्रममा पक्राउ परेका २३ जना मध्य १४ जना बिरुद्ध मुद्धा गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवनका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरिक्षक एकनारायण कोइरालाले जानकारी दिएका छन् ।

उनका अनुसार प्रदर्शनको क्रममा उश्रृङखल गतिविधि गर्ने र भिडलाई उत्तेजित पार्नेलाई नियन्त्रणमा लिएर मुद्धा दर्ता गरिएको हो । प्रदर्शनमा उत्रेका साउन ३२ गते ४ जना, भदौं २ गते १० जना र मंगलबार ९ जना गरी जम्मा २३ जनालाई पक्राउ गरिएको नायव उपरिक्षक कोईरालाले जानकारी दिएका छन् ।

प्रदर्शनका नाममा उश्रृङखल गतिविधि गरे पक्राउ गरी कानुन बमोजिम कारवाही गर्ने उनले चेतावनी समेत दिएका छन् । शालिकराम आत्महत्या प्रकरणमा मुछिएका संचारकर्मी रवी लामिछाने सहित युवराज कँडेल, रुकु भन्ने अस्मिता कार्कीलाई साउन ३२ गते प्रहरीले पक्राउ गरिएको थियो ।

जनप्रिय पत्रकार लामिछाने पक्राउ परेपछी उनको रिहाईको माग गर्दै चितवनमा दैनिक जसो प्रदर्शन हुन थालेको छ । अरुबेलाको प्रदर्शनमा उश्रृङखल देखिए पनी आज सातौ दिनको प्रदर्शन शान्तीपूर्ण छ भएको छ ।

आज भएको प्रदर्शनमा भरतपुरको चौविसकोठीमा जम्मा भएका उनका समर्थकहरुले गीत गाउँदै शान्तिपूर्ण प्रदर्शन गरेका छन् । यसअघिका दिनका प्रदर्शन शान्तीपूर्ण नभएका कारण प्रहरीसंग पटक–पटक झडप हुने गर्थ्यो ।

Featured