देश

प्रदेश २ को राजमार्ग पार गर्न समय तोकियो, २२५ किमि सडक ५ घण्टामा सडक पार गर्नुपर्ने

जनकपुरधाम, असोज ५-पूर्व-पश्चिम राजमार्ग भएर चल्ने सवारी साधनले प्रदेश २ अन्तर्गतको २२५ किमि सडक ५ घण्टामा पार गर्नुपर्ने भएको छ। प्रदेश २ ट्राफिक प्रहरी कार्यालयले प्रदेश अन्तर्गतको २२५ किलोमिटर सडक ५ घण्टा २५ मिनेटभित्र पार गर्ने गरी टाइम कार्ड लागू गरेको हो।

प्रदेश २ ट्राफिक प्रहरी कार्यालय, पथलैयाका अनुसार प्रदेश २ को पूर्वको सीमा सप्तरीको भार्दहदेखि पश्चिम बाराको पथलैयासम्म ५ घण्टा २५ मिनेटसम्म पुग्नुपर्ने हुन्छ।

सार्वजनिक सवारी साधनलाई भारदहदेखि धनुषाको लालगढसम्मको ११५ किलोमिटरको दूरी २ घण्टा ४५ मिनेटमा पार गर्नुपर्ने गरी टाइमकार्ड लागू भएको छ। यो नियम अनुसार लालगढदेखि पथलैयासम्मको १ सय किलोमिटर दूरी २ घण्टा ४० मिनेटसम्म सबारी साधनलाई पार गर्नुपर्ने हुन्छ।

पश्चिमबाट पूर्वतिर आउने सवारी साधनलाई पथलैयादेखि लालगढसम्मको १ सय किलोमिटरको दूरी २ घण्टा ४० मिनेट र लालगढदेखि भारदहसम्मको १ सय २५ किलोमिटरको दूरी २ घण्टा ४५ मिनेटमा पार गर्नुपर्ने हुन्छ।

ट्राफिक कार्यालयले छोटो दूरीका लागि पनि टाइम कार्ड बनाएको छ। जसअनुसार भारदहदेखि शम्भुनाथसम्मको ३२ किलोमिटर ४० मिनेटमा, शम्भुनाथदेखि कदमाहासम्मको २२ किलोमिटरको दूरी ३० मिनेटमा र कदमाहादेखि सिरहाको बन्दीपुरसम्मको ४३ किलोमिटरको दूरी ५५ मिनेटमा पार गर्नुपर्ने छ।

यस्तै बन्दीपुरदेखि धनुषाको लालगढसम्मको २९ किलोमिटर ४० मिनेटमा, लालगढदेखि कर्मैयासम्मको ४९ किलोमिटर दूरी १ घण्टा २० मिनेटमा र कर्मैयादेखि पथलैयासम्मको ५० किलोमिटरको दूरी १ घण्टा २० मिनेटमा पुग्नुपर्ने हुन्छ।

टाइम कार्डको उल्लंघन गर्ने सवारीसाधनलाई जरिवाना तोकिने ट्राफिक प्रहरीले जनाएको छ। दशैंको बेला सवारी साधनको चाप हुने भएकाले यसलाई व्यवस्थित गर्न प्रदेश २ ले टाइमकार्ड लागू गरेको ट्राफिक प्रहरीको भनाइ छ।

यसअघि काठमाठौंबाट सिन्धुलीको बाटो भएर पूर्वतर्फ आवत-जावत गर्ने वीपी राजमार्गमा पनि यसरी गरी टाइमकार्ड लागू भइसकेको छ। टाइम कार्डको प्रवन्धले दुर्घटना कम हुने, यात्रुलाई सहज हुने र यातायातको व्यवस्थापन सहज हुने ट्राफिक प्रहरीको दाबी छ।

Featured