देश राजनीति

नेकपामा एकीकरणको १६ महिनापछि महानगरले पाए नेतृत्व

काठमाडौं, असोज ५–सत्तारूढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)ले ६ वटा महानगरमा पार्टी अध्यक्ष र सचिवको टुंगो लगाएको छ। तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रबीच पार्टी एकीकरण भएको १६ महिनापछि महानगर कमिटीमा नेतृत्वको टुंगो लागेको छ।

प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा आज बसेको नेकपा सचिवालय बैठकले ६ वटा महानगरको अध्यक्ष र सचिव टुंगो लगाएको हो । नेकपा सचिवालय सदस्य एवं प्रवक्ता नारायाणकाजी श्रेष्ठले महानगर कमिटीको अध्यक्ष र सचिव टुंगो लागेको बताए।

‘सचिवालय बैठकले महानगर कमिटीको अध्यक्ष र सचिवको टुंगो लगाएको छ,’ श्रेष्ठले भने, ‘एकताको बाँकी सांगठनिक काम छिटै नै बस्ने अर्को बैठकले टुंगो लगाउँछ ।’ श्रेष्ठका अनुसार काठमाडौं महानगरको अध्यक्षमा निर्मल देउला र सचिवमा रवीन्द्र श्रेष्ठ, ललितपुर महानगरमा अध्यक्ष मन्जली शाक्य र सचिव ज्ञानेन्द्र शाक्य चयन भएका छन् । पोखरा महानगरको अध्यक्षमा दीपक पौडेल र सचिवमा विश्वप्रकाश लामिछाने, भरतपुर महानगर अध्यक्षमा रामप्रसाद न्यौपाने र सचिव ईश्वर सापकोटा छन् ।

यसैगरी, वीरगन्ज महानगरको अध्यक्षमा रोहवर अन्सारी र सचिवमा डा. विश्वम्भर शर्मा, विराटनगर महानगरमा अध्यक्ष सागर थापा र सचिव हेम कार्की चयन भएको श्रेष्ठले बताए । तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रबीचमा ३ जेठ २०७४ मा पार्टी एकीकरण भएको थियो । यो समाचार आजको राजधानी दैनिकले छापेको छ ।

Featured