देश

अख्तियारको निशानामा खरिदार र सुब्बा मात्र, उच्च ओहोदालाई हाइसन्चो

काठमाडौं, भदौ ३०–अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले १ सय ४० बढीको अकुत सम्पत्तिमाथिको छानबिन गुपचुपमा राखेको छ। अख्तियारले अकुत सम्पत्ति छानबिनलाई अघि बढाए पनि उच्च ओहोदा र राजनीतिक पहुँच भएकाहरू भने सहजै उम्कन सक्ने देखिएको छ।

अख्तियारले अकुत सम्पत्तिमा खरिदार र सुब्बा तहका कर्मचारीलाई मात्रै केन्द्रित गरेपछि उच्चपदस्थहरू उम्कने अवस्था देखिएको हो। अकुत सम्पत्ति छानबिनमा ठेकेदारदेखि पूर्व्विशिष्ट व्यक्तिसम्म रहेको अख्तियार स्रोतले जनायो।

तर, विशिष्ट व्यक्तिको छानबिन भने टुंगोमा पुग्ने नपुग्ने भन्ने आशंका सिर्जना भएको छ। विभिन्न सार्वजनिक पदमा रहेर अकुत सम्पत्ति आर्जन गरेका नेतालाई पनि अख्तियारले छानबिनको दायरामा ल्याउन सकेको देखिँदैन।

अख्तियारले गरेको अकुत सम्पत्तिको विषयमा प्रवक्ता प्रदीपकुमार कोइरालाले भने केही खुलाउन चाहेनन्। ‘अनुसन्धान भइरहेको विषयमा अहिले केही बोल्न मिल्दैन। प्रक्रिया अगाडि बढिरहेको छ,’ उनले भने, ‘ककसमाथि अनुसन्धान भइरहेको छ भन्ने विषय खोल्न मिल्दैन।’ अनुसन्धान सकिएपछि यस विषयको जानकारी आउने उनले बताए। यो समाचार आजको राजधानी दैनिकले छापेको छ ।

Featured