राजनीति

नेकपामा विभाग र जनवर्गीय संगठनले पाउन सकेन पूर्णता

काठमाडौं, भदौ १४–सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को विभाग तथा जनवर्गीय संगठन अझैसम्म पनि लथालिङ रहेको छ। देशकै सबैभन्दा ठूलो र बलियो पार्टी भए पनि उसका विभाग र जनवर्गीय संगठनले पूर्णता पाउन नसक्दा कमजोर हुन पुगेका छन्।

पार्टीका गतिविधि प्रभावकारी रूपमा अघि बढ्न सकेका छैनन् भने विभाग तथा जनवर्गीय संगठनको समेत कुनै कार्यक्रम हुन सकेका छैनन् । तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रका बीचमा ३ जेठ २०७५ मा पार्टी एकता भएको थियो।

दुई ठूला कम्युनिस्ट पार्टीबीच एकीकरणपश्चात् बनेको नेकपाले अहिले सरकारको नेतृत्वसमेत गरिरहेको छ। पार्टी एकता भएको १५ महिना बित्दासमेत एकताका सबै काम पूर्ण रूपमा अझै टुंगो लाग्न सकेको छैन । नेकपा सचिवालय सदस्य एवं प्रचार विभाग प्रमुख नारायणकाजी श्रेष्ठले एकताको सबै काम एक साता भित्रैमा टुंगो लाग्ने बताए।

एकताको सबै काम एक साताभित्रै टुंगो लगाई देशैभरि दुई चरणको अभियान सुरु गर्ने उनले बताए। पहिलो चरणअन्तर्गत पार्टीका सदस्यलाई प्रशिक्षण दिने र दोस्रो चरणमा देशैभरि जागरण अभियान सञ्चालन गर्ने उनले बताए। यो समाचार आजको राजधानी दैनिकले लेखेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस

Click here to post a comment

Featured