NRNA खबर देश विदेश

रुसमा पहिलो पटक एक नेपालीले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाए

मस्को, ४ असोज–रुसमा बसोबास गर्दै आएका एक नेपालीले पहिलोपटक कोरोना भाइरस(कोभिड–१९) विरुद्धको खोप लगाएका छन् । गैर आवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) का उपाध्यक्ष डा. बद्री केसीका अनुसार मस्कोमा कार्यरत ६१ वर्षीय डा. महेश श्रेष्ठले शनिबार कोराना भाइरसबिरुद्धको खोप लगाएका हुन् ।

खोपका लागि नेपालको सल्यान पुर्खौली घर भएका श्रेष्ठको नाम रसियन सरकारले अनलाइनमा चिठ्ठा मार्फत छानेको थियो । रसियन सरकारले पहिलो चरणमा ३० हजार जनालाई भ्याक्सिन दिने घोषणा गरेको थियो । डा. केसीका अनुसार उनी ३० हजार जना मध्येमा छानिएका हुन् ।

श्रेष्ठलाई कोरोना भ्याक्सिनविरुद्धको खोप लगाउनु अघि उनको सम्पूर्ण स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको थियो । उपाध्यक्ष केसीले कोरोना भाइरसबिरुद्ध पहिलो खोप लगाएकोमा खुःशी व्यक्त गर्दै श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको जानकारी दिएका छन् ।

केही समयअघि नेपालका लागि रसियन राजदूत एलेक्सी नोभिकभले रुसले विकास गरेको कोरोनाविरुद्धको खोप नेपाललाई प्राथमिकताका साथ दिन तयार रहेको प्रतिवद्धता जनाएका थिए । उनले रसियाले विकास गरेको कोरोनाको भ्याक्सिन विश्वभरबाट अडर आउन थालिसकेको जानकारी गराउँदै नेपालले चाहेमा छिट्टै उपलब्ध गराउन पहल गर्ने घोषणा गरेका थिए ।

Featured