देश

शुक्रबार थप ११८ जनामा संक्रमण पुष्टि, १२० जनाले जिते कोरोना

काठमाडौं, २६ असार-शुक्रबार थप ११८ जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा देशभरका २५ वटा प्रयोगशालमा गरिएको स्वाबको नमुना परीक्षणका क्रममा ११८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले बताए । उनका अनुसार सक्रिय संक्रमित भने ८ हजार ६०३ रहेका छन् । नेपालमा कुल संक्रमितको संख्या १६ हजार ६४९ पुगेको छ ।

पछिल्लो २४ घण्टाको अवधिमा देशभरका २५ वटा प्रयोगशालमा ४ हजार ८०६ जनाको पीसीआर विधिबाट परीक्षण गरिएको छ । योसँगै हालसम्म २ लाख ७५ हजार ९५१ जनाको पीसीआर विधिबाट परीक्षण गरिएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ ।

शुक्रबारसम्म २३ हजार ९१० जना क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् भने ८ हजार ६०३ जना आइसोलेसनमा रहेका छन् । पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरसलाई जितेर घर फर्किनेको संख्या १२० रहेको छ । योसँगै नेपालमा कोरोना संक्रमणमुक्त हुनेको संख्या ८ हजार ११ पुगेको छ ।

Featured