देश

प्रदेश १ सरकारद्वारा कोरोना नियन्त्रण प्रतिवेदन सार्वजनिक

विराटनगर, १९ असार-प्रदेश १ सरकारले कोरोना भाइरसको रोकथाम तथा प्रतिरक्षाका लागि हालसम्म भएका कार्यहरूको विस्तृत प्रतिवेदन सार्वजनिक गरेको छ ।शुक्रबार विराटनगरस्थित उद्योग संगठन मोरङमा पत्रकार सम्मलेनको आयोजना गर्दै प्रदेश सरकारले प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेको हो ।

पत्रकार सम्मेलनमा कोरोना भाइरसको रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि प्रदेश सरकारले ‘नोवेल कोरोना भाइरसको परिचय तथा रोकथाम, प्रतिरक्षा र उपचार व्यवस्थासम्बन्धी प्रदेश सरकारको कार्य योजना’समेत तर्जुमा गरी कार्यान्यनमा ल्याएको प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले जानकारी दिए ।

मुख्यमन्त्री राईका अनुसार कोरोना भाइरसको महामारीबाट उत्पन्न राष्ट्रिय चुनौतीलाई प्रदेशस्तरमा सामना गर्न प्रदेश १ सरकारले ‘होलियास्टिक एप्रोच’ को अवधारणाबमोजिम कार्य गरिरहेको छ ।

यस अवधारणाबमोजिम प्रदेश सरकारले नेपाल सरकार तथा स्थानीय तहहरुसँगको सहकार्यमा निजामती प्रशासन, नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी बल र राष्ट्रिय अनुसन्धान विभागलाई आवश्यक जिम्मेवारीसहित समन्वयात्मक रूपमा परिचालन गरेको मुख्यमन्त्री राईले जानकारी दिए ।

त्यसैगरी, प्रदेश १ सरकारले गत ३० वैशाखमा मुख्यमन्त्री शेरधन राईको अध्यक्षतामा बसेको ‘कोभिड क्राइसिस म्यानेजमेन्ट सेन्टर’ को प्रादेशिक समितिको बैठकबाट भारतमा लकडाउन खुकुलो भएलगत्तै २५ हजार नेपाली नागरिक प्रदेशमा भित्रिन सक्ने सम्भावना रहेको अनुमान गरेको थियो ।

सो सम्भावनालाई मध्यनजर गर्दै प्रदेश १ सरकारले नेपाल भारत सीमाका पशुपतिनगर, काँकडभिट्टा, भद्रपुर, रंगेली, रानी र भन्टाबारीलगायतका क्षेत्रहरूमा होल्डिङ सेन्टर स्थापना गरेको छ ।

होल्डिङ सेन्टर स्थापना गरी प्रदेश सरकारले विदेशबाट आउने नागरिकहरूको व्यवस्थापन गर्न स्पष्ट जिम्मेवारीसहितको कार्यविधि र संक्रमण परीक्षणको योजनाहरू पनि अघि सारेको छ ।

Featured