देश

लुम्बिनी अस्पतालको थप पूर्वाधार निर्माण गर्न जग्गा प्राप्त

बुटवल, ३० जेठ-प्रदेश ५ सरकारले प्रदेश गौरवको आयोजनाको रूपमा विकास गर्न लागेको बुटवलको १ सय ९ वर्ष पुरानो लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालले पूर्वाधार निर्माणका लागि आवश्यक जग्गा प्राप्त गरेको छ ।

नेपाल सरकारले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताललाई नेपाल सरकार वन मन्त्रालयले वन कार्यालयको नाममा रहेको जग्गा लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताललाई उपलब्ध गराउने निर्णय गरेको हाे ।

प्रदेश सरकारले अस्पतालको गुरुयोजना सार्वजनिक गर्दै अत्याधुनिक अस्पतालको रूपमा विकास गर्ने बताएको थियो । सोही अनुरुप सरकारले वनको जग्गा अस्पताललाई दिने निर्णय गत बुधबार मन्त्रिपरिषद्को बैठकले गरेको थियाे ।

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालदेखि दक्षिणतर्फ रहेको १ बिगाह ६ कट्ठा जग्गा अस्पतालको पूर्वाधार विस्तारका लागि उपलब्ध गराउने निर्णय भएको सत्तारूढ नेपाल कम्युनिस्ट (पार्टी) नेकपाका महासचिव एवं प्रतिनिधि सभा सदस्य विष्णु पौडेल बताए । पौडेलकै पहलमा वनको जग्गा अस्पतालमा दिने निर्णय भएको हो ।

सरकारले जग्गा उपलब्ध गराउने निर्णय गरे सँगै लामो समयदेखि अवरुद्ध अस्पतालको पूर्वाधार विकास कार्य अगाडि बढाउन सहज हुने भएको छ ।

अस्पतालले करिव ८ अर्ब हाराहारीको लागतमा अत्याधुनिक सुविधा सम्पन्न भवन निर्माण गर्ने गुरुयोजना सार्वजनिक गरि सकेको छ । हाल उक्त स्थानमा ईलाका प्रशासन कार्यालयल सञ्चालनमा रहेको छ । वनको जग्गा अस्पताललाई प्राप्त भएपछि अस्पतालको सेवासुविधा अझ चुस्त हुने यहाँका नागरिकले अपेक्षा गरेका छन् ।

बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख शिवराज सुवेदीले अस्पतालका लागि सरकारले जग्गा उपलब्ध गराउने निर्णयले बुटवलको बिकासको महत्वपूर्ण पक्ष अगाडि बढेको बताए ।

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालका लागि उक्त वन कार्यालयको जग्गा लिए बापत बुटवल उपमहानगरपालिकाले सोही क्षेत्रफल बमोजिमको जग्गा अन्य क्षेत्रमा वन कार्यालयका उपलब्ध गराउने छ ।

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालका अध्यक्ष सूर्यबहादुर भट्टराईले अस्पतालको अत्याधुनिक भवन निर्माणका लागि प्रक्रिया अगाडि बढाइएको बताउदै यसले अस्पतालको विकासका लागि सहज बाटो खुलेको भन्दै खुसी व्यक्त गरे । उनले जग्गा प्राप्तिसँगै अस्पतालको विकासको ढोका खुल्ने बताए ।

अस्पतालले हालै मात्र गुरुयोजना अनुसार भवन भत्काएर बनाउन मिल्ने गरी संरचना बनाएर सेवा दिइरहेको छ । ४ महिना अघि मात्र प्रदेश सरकारले अस्पतालको अध्यक्षमा सूर्य भट्टराई र मेडिकल सुपरिटेन्डनमा डा. राजेन्द्र खनाललाई नियुक्ती गरेपछि अहिले अस्पतालको विकासमा परिवर्तन आएको छ ।

Featured