देश

सीमा विवाद सुल्झाउन नेपाली अमेरिकी मैत्री संघको अनुरोध

काठमाडौं, मंसिर २८–नेपाली अमेरिकीमैत्री संघ (म्याडिसन विस्कन्सिन) ले नेपाल–भारत सीमा विवाद छिटो सल्टाउन अनुरोध गरेको छ । भारतले जारी जरेको भारतीय राष्ट्रिय नक्सामा नेपालको भूभाग कालापानी कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरालाई समावेश गरेकोप्रति आपत्ती जनाएको छ । शनिबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै शान्तिपूर्ण तरिकाले सीमा विवाद सुल्झाउन अनुरोध गरेको हो । ‘यस सम्बन्धमा नेपाल सरकार, देश भित्र तथा देश बाहिर संसारभरी छरिएर रहेका विभिन्न संघसंस्थाहरू तथा नेपाली जनमनहरूबाट भइरहेको विरोधको आवाजमा नेपाली अमेरिकी मैत्री संघ पनि आवाज थप्न चाहन्छ,’ विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

संघले असल छिमेकीको पहिचान दिँदै हालको सीमा सम्बन्धी विवादहरू शान्तिपूर्ण तरिकाले सकभर चाँडो सुल्झाउन भारतलाई पनि अनुरोध गरेको छ । साथै मुलुकको सार्वभौमिकता र भौगोलिक अखण्डता जस्तो संवेदनशील विषयमा नेपाल सरकार तथा संघसंस्थाहरू एवम् नेपाली जनताहरूले चालेको कदमप्रति हामी ऐक्यवद्धता जनाएको छ । विज्ञप्तिमा अघि भनिएको छ, ‘भारतसँगको यो सीमा विवाद न्यायपूर्ण तरिकाले तत्काल अन्त्य होस भन्ने चाहन्छौं ।’

Featured