देश

पिपलकोटमा पहिलोपटक गाडी पुग्दा गाउँवासी हर्षित

बैतडी, असोज १०–जिल्लाको दुर्गम तल्लोस्वराडमा पर्ने शिवनाथ गाउँपालिकाको पिपलकोटमा पहिलोपटक गाडी पुग्दा स्थानीय बासिन्दा हर्षित भएका छन् । शिवनाथ गाउँपालिकाको केन्द्र सुल्लेखान हुँदै छेला(बारु(पिपलकोट सडक निर्माणको काम सम्पन्न भएपछि पिपलकोटमा पहिलोपटक गाडी पुगेको हो ।

पहिलोपटक गाडी पुग्दा निकै खुसी लागेको स्थानीय ६० वर्षीय वृद्ध कर्ण्सिंह साउदले बताए । सडक बन्ला भन्ने सपना पनि थिएन, गाडीसमेत गुडेको देख्दा खुसी लागेको उनको भनाइ थियो । सडक उद्घाटनपश्चात् पिपलकोटमा पहिलोपटक म१ज २७२ नम्बरको जिप पुगेपछि स्थानीय बासिन्दाले उक्त जिपका चालक वीरेन्द्र महतालाई सम्मान गरेका थिए । उक्त गाउँपालिकाको वडा नं ४ मा सडक सञ्जाल विस्तार भएसँगै सहज रूपमा आहोरदोहोर गर्न पाइने भएको छ । यसका साथै खाद्यान्न र दैनिक उपभोग्य सामग्रीसमेत ढुवानी गर्न सजिलो हुने पिपलकोटका व्यापारी दीपेन्द्र साउदले बताए ।

सडकसम्म पुग्न तथा गाउँपालिका केन्द्रसम्म पुग्न दुई घण्टा उकालो हिँड्नुपर्ने बाध्यता अहिले अन्त्य भएको स्थानीयवासी मदन साउदको भनाइ थियो । सडक सञ्जाल विस्तार भएसँगै सस्तो र सुलभ मूल्यमा गाउँमै सम्पूर्ण सामान उपलब्ध हुने पिपलकोटका अर्का व्यापारी रामचन्द्र महताले बताए । गाउँपालिकाको स्रोत र जनश्रमदान गरी करिब ३७ लाख रूपैयाँको लागतमा उक्त सडक निर्माण भएको गाउँपालिका अध्यक्ष कर्ण्सिंह साउदले जानकारी दिए । (रासस)

Featured